خرابکاری در نطنز: جنگ تهاجمی، یک مسیر اشتباه در تاریخ

رژیم صهیونیستی مسئولیت خرابکاری در نطنز را به گردن گرفته است و دولت ایران هم با این ادعا موافق است و آنها را مقصر می داند، بنابراین می توان یقیناً اطمینان داشت که تیم گانگسترهای نتانیاهو در این قضیه دست داشتند. صهیونیست ها تقریباً خود را دشمن دیرینه و ابدی ایران اعلام کرده اند و به ناوگان ایران حمله کرده و نیروهای حامی ایران را در سوریه و عراق بمباران می کنند، بنابراین این فقط تشدید جنگ تهاجمی اسرائیل علیه ایران است.

صهیونیست ها از موفقیت ایران به عنوان یک قدرت منطقه ای مستقل که در کمک به فلسطینیان برای آزادسازی سرزمین مقدس جانفشانی کرده اند، وحشت دارند. آنها می دانند که صهیونیسم در طول تاریخ در مسیری اشتباه قدم نهاده و با عقب نشینی امپراتوری رو به زوال آمریکا از منطقه بمنظور مقابله با مشکلات مهمتر در داخل، نیروهایی که در جهت استقلال منطقه ای تلاش می کنند شتاب خواهند گرفت.

نیروهای طرفدار صهیونیست در ایالات متحده مرتباً با تل آویو هماهنگ می شوند و حتی عناصر نه چندان صهیونیستی نیز تحت تأثیر قدرت اسرائیل در آمریکا قرار دارند، بنابراین بدون شک در برخی از حملات صهیونیست ها به ایران، تا سطحی از رضایتمندی در ایالات متحده وجود دارد، اما از اینکه آیا هماهنگی فعالی بین این دو وجود داشته است یا خیر اطلاعی ندارم. این احتمال وجود دارد که برخی از استراتژیست های آمریکایی فکر کنند که اسرائیل در حال اثبات آسیب پذیری تأسیسات هسته ای ایران است و این کار ممکن است به موقعیت چانه زنی ایالات متحده در بازگشت به برجام کمک کند. اما این احتمال نیز وجود دارد که هدف از این ضربه تلاش برای برهم زدن بازگشت آمریکا به برجام بوده است. در هر دو صورت، عناصر تندرو صهیونیست ضد ایرانی مسئول این اقدام خواهند بود.

بدیهی است كه طرفین برجام باید این اقدام جنگطلبانه را محكوم كرده و تقاضا كنند كه جنایتكاران مسئول این عمل متجاوزانه (جنایت جنگ مطلق) به لاهه برده شوند، محاكمه، محكوم و اعدام شوند. متأسفانه بیشترین چیزی که ما ممکن است از آنها بگیریم یک محکومیت ضعیف است، بدون حتی بیان صریح اینکه طرف مقصر کیست. از آنجا که احتمالاً هیچ عدالتی در نهادهای بین المللی تحت سلطه صهیونیست وجود نخواهد داشت، ایران برای جلوگیری از حملات آینده مجبور به یافتن راه های موثر برای مقابله به مثل خواهد بود.

جدیدترین ها

راهبرد مقاومت فعال سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران در...

نویسنده؛ امیر نظامی مقدم چکیده پس از ۱۸ ماه مذاکره که ۶ دور نخست در زمان...

شکاف های آمریکا | فقر، نابرابری و رفاه اجتماعی

گزارش مجمع در موضوع “شکاف های آمریکا” را از این قسمت دانلود کنیددریافت

شکاف های آمریکا | مصرف و ذخیره ی انرژی

گزارش مجمع در موضوع "شکاف های آمریکا" را از این قسمت دانلود کنیددریافت

توافق هسته‌ای؛ مکانیسم‌های غرب برای اختلال در تصمیم‌گیری طرف...

مقدمه مذاکرات ج‌. ا.ایران با کشورهای اروپایی، چین و روسیه از زمان خروج یک‌جانبه‌ی آمریکا...

جنگ یمن، ازجنگ قدرت های داخلی تا جنگ قدرت...

مقدمه یمن که فقیرترین کشور منطقه محسوب می شود، در یکی از استراتژیک ترین مناطق...

کتاب سال 1400

مرور گزارش عملکرد یکساله مجمع ایرای دفاع از حقیقت

نگاشت های محبوب

نظرات

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

5 × پنج =