پسا انتخابات آمریکا و دودی که به چشم خودش می رود

جدیدترین ها

بررسی اثرگذاری چین بر آینده صنعت بازی‌های ویدیویی

چین علاقه فزاینده ای به بازار روبه رشد بازی‌های رایانه‌ای پیدا کرده است. این...

سناریوهای تعامل ایران و FATF

چکیده گروه ویژه اقدام مالی (Financial Action Task Force) یا به اختصار اف­ ای­ تی­...

تاثیر 5G بر امنیت سایبری

پذیرندگان اولیه 5G فناوری به دنبال بهره‌برداری کامل از زمینه‌های تحول‌آفرین این تکنولوژی می‌باشند. گسترش به کارگیری از شبکه‌های 5G سبب افزایش حملات سایبری به ویژه از نوع DDoS خواهد شد. همین امر نگرانی‌های امنیت ملی را برای دولتها در سراسر جهان ایجاد خواهد کرد.

دکترین سایبری – اروپا و ارتش‌های خصوصی

در شماره سوم از مجموعه نگاشت‌های «دکترین سایبری» استراتژی‌های سایبری تدوین شده توسط کشورهای...

در آمدی بر سیر تطور نظریه‌های خط مشی عمومی...

پیشگفتار در مقابل تصمیمات حمکرانی دولت، همواره گروه های موافق و مخالفی بوجود می­آید. ابزارهای...

لیبرال دموکراسی نخ نما شده آمریکایی

امروز هرچند تعداد کشورهای دموکراتیک در حال افزایش است، اما رضایت شهروندان از «دموکراسی‌های...

نگاشت های محبوب

برخی کارشناسان هشدار می دهند که ایالات متحده در آستانه جنگ داخلی است. امیدوارم اینطور نباشد. اما در حال حاضر، به ویژه با توجه به توطئه مسلحانه برای سرنگونی دولت میشیگان و گروگان گیری فرماندار، نمی توان آن را منتفی دانست. در جنگ داخلی محتمل، توطئه ی اخیراً خنثی شده در رابطه با تلاشی بی ثمر برای ربودن فرماندار میشیگان و محاکمه  وی، همراه با حمله مسلحانه به نیروی انتظامی را ملاحظه کنید. در ایالات متحده چنین دسیسه هایی تعجب آور نیستند.

بخشی از مشکلات “دودی است که به چشم خود آمریکا می رود” – به عبارت دیگر امپریالیسم ایالات متحده به دلیل ماجراجوی­ خطرناک در خارج از کشور – عراق، گرانادا، پاناما، افغانستان و غیره – دسته بزرگی از کهنه سربازان نظامی را بوجود آورده است که آموزش دیده اند برای حل نزاع های سیاسی از طریق ابزار نظامی، عمل کنند. آنها که در زمینه سلاح و مواد منفجره آموزش دیده اند، اکنون این درس ها را در خانه خود اجرا می کنند. عواقب این کار به قدری ترسناک است که نمی توان به آن اندیشید.

انتخابات ریاست جمهوری را، -برطبق سیستم قدیمی الکترال کالج – که به نامزدی با کمترین آراء، اجازه می دهد پیروز شود، نمی توان کاملاً دموکراتیک فرض کرد. بنابراین، طبق الکترال کالج، یک رای ریاست جمهوری در وایومینگ کم جمعیت، بیش از کالیفرنیای پرجمعیت ارزش دارد. 

این سازوکار قرن هجدهم، از میل و خواسته نخبگان بنیانگذار نشات میگیرد تا  تصمیم “غلط” رای دهندگان را خنثی کند و همچنین قدرت و نفوذ بیشتر به ایالاتی نظیر ویرجینیا که شامل جمعیت عظیم بردگان بود را افزایش دهد. کالج انتخاباتی از ایالات کوچکتر و محافظه کار نظیر وایومینگ، داکوتاها، آیداهو، و غیره بهره می برد و از ایالات بزرگتر، مترقی و متنوعی نظیر کالیفرنیا هیچ منفعتی نمی برد.

 احزاب کوچک از نظر صلاحیت رأی گیری با تبعیض روبرو هستند، نیازی به گفتن نیست که آنها با عدم پوشش خبری در مطبوعات نیز مواجه هستند. این احزاب به اصطلاح “کوچک” خنثی می شوند و به طور کلی از دسترسی به برگه های اخذ رأی منع می شوند تا انحصارطلبی دو حزب اصلی که توسط جناح های مختلف نخبگان کنترل می شوند، ادامه یابد.

 اهداکنندگان ثروتمند از نظر تامین منابع مالی احزاب سیاسی، مزیّتی دارند. انحصار دو حزبی، بودجه هنگفتی را صرف تبلیغات در تلویزیون، رادیو و سایر سیستم عامل ها نظیر فیس بوک می کند؛ و احزاب “کوچک” چنین سرمایه ای برای هزینه کردن ندارند.

نظرات

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

4 × 3 =